fbpx

Ile kosztuje produkcja spotu reklamowego? cz.1

Klienci interesujący się dowolną usługą, w pierwszej kolejności sprawdzają, ile za nią zapłacą, jednak cennik nie zawsze jest podany. Podobnie jest w przypadku przygotowania video. Cena produkcji filmowej zwykle nie jest jednoznacznie wskazana. Dlaczego? Bo zależy od wielu zmiennych. Każdy materiał jest inny, a jego zrobienie mniej lub bardziej skomplikowane. Odmienny jest czas, jaki należy poświęcić na realizację, liczba osób zaangażowanych czy rodzaj sprzętu. Chcesz się dowiedzieć, jak wyceniamy filmy reklamowe kręcone w Trójmieście? Zapraszamy do lektury!

Filmy promocyjne w Trójmieście – czy ceny są wysokie?

To, czy kwota za daną usługę jest wysoka, czy też nie, zawsze jest kwestią względną. Dlatego nie jest łatwo odpowiedzieć, czy filmy promocyjne, jakie kręcimy w Trójmieście, są tanie czy drogie. Możemy jednak zaznaczyć, że wskazywane koszty są adekwatne do jakości, jaką zapewniamy i odpowiadają zaangażowaniu oraz kwotom ponoszonym przy realizacji materiału. Gwarantujemy również, że cennik Wild Wave na tle rynku wypada atrakcyjnie, więc nasi klienci nie przepłacają.

Dla wielu osób, które nie znają branży, nie wiedzą, ile czasu pochłania przygotowanie dobrego video, jak kosztowny jest sprzęt itp., wydatki mogą wydawać się wysokie. W rzeczywistości jednak tak nie jest. Nasza produkcja filmowa w Trójmieście jest usługą profesjonalną, która w znacznym stopniu poprawia wizerunek przedsiębiorstwa klienta i pomaga zwiększyć zyski. Dysponujemy kadrą wykwalifikowanych fachowców, którzy czuwają nad całym procesem realizacji. Dlatego zlecający mogą mieć pewność, że otrzymają video najwyższej jakości, a wydatek, jaki poniosą, nie będzie wygórowany i zdecydowanie się opłaci.

Umiejętności są w cenie

W dużym stopniu ceny produkcji filmowej realizowanej przez naszą ekipę wynikają z umiejętności specjalistów zajmujących się każdym etapem powstawania materiału. Wykonanie dobrze prezentującego się, atrakcyjnego, ale przede wszystkim perswazyjnego, czyli przekonującego video wymaga wysokich kwalifikacji, wiedzy i praktyki. Jedynie profesjonalne przygotowanie do tego zawodu pozwala odnosić w nim sukcesy.

Część kosztów stanowi zatem wynagrodzenie trudów wieloletniego zdobywania wiedzy przez fachowców do robienia filmów promocyjnych. Dzięki najwyższym kompetencjom ekipy klient zyskuje pewność, że video przyniesie pożądany skutek i pomoże zbudować pozytywny wizerunek marki.

Co składa się na cenę?

Koszt filmu reklamowego to wiele zmiennych czynników. Zleceniodawca musi brać pod uwagę takie aspekty jak:

 • czas pracy ekipy,
 • brief – czyli wytyczne dostarczone przez klienta, które wskazują wymagania i wpływają na stopień trudności realizacji zadania,
 • przygotowanie scenariusza oraz produkcję klipu,
 • wymagania techniczne i sprzętowe,
 • postprodukcja.

Przy każdym zleceniu czynniki te są zmienne. Zależy to m.in. od zaangażowania osób występujących w filmie promocyjnym (np. pracowników firmy klienta), które wpływa na czas, jaki należy poświęcić na nagrywanie materiału. W niektórych przypadkach wystarczy kilka godzin pracy, w innych potrzebne są np. dwa dni zdjęciowe lub więcej. Dlatego produkcja filmowa nie ma sztywnego cennika.

Czas pracy

Standardowo przewidujemy 12 godzin na dzień zdjęciowy, czyli kręcenie scen, a także przygotowanie aktorów, ustawienie sprzętu itd. Jest to tylko jeden z kilku etapów pracy.

Brief

Wskazówki i koncepcja klienta decydują o tym, czy praca będzie trudna, czy nieskomplikowana. Im większa ilość wymagań i rozbudowana wizja, tym więcej czasu trzeba poświęcić na przygotowanie scenariusza i reżyserii. Jeśli kontrahent dostarcza swój pomysł, który należy jedynie zaadaptować do możliwych warunków, cena filmu reklamowego jest oczywiście niższa.

Sprzęt

Odpowiednia wizja, rozbudowany scenariusz, skomplikowane sceny to niektóre czynniki wpływające na to, ile sprzętu będziemy musieli użyć i jakiego rodzaju urządzenia dobrać. Naturalnie, im większe wyzwanie techniczne dla ekipy, tym wyższy koszt.

Postprodukcja

Ważnym etapem robienia materiału video, który ma oddziaływać perswazyjnie na odbiorcę, jest postprodukcja. Składa się na nią:

 • montaż,
 • udźwiękowienie,
 • dodanie animacji 2D lub 3D.

Działania z tego zakresu kończą naszą pracę. Po nich zleceniodawca otrzymuje propozycję filmu promocyjnego. Możliwe jest zgłoszenie swoich uwag i wskazówek dotyczących pożądanych zmian, które następnie wykonamy, nie pobierając dodatkowej opłaty. (Możliwość trzykrotnego (darmowego) zgłaszania uwag do propozycji montażowej.)

Ile finalnie zapłacisz?

Jak widzisz, na ostateczną kwotę wpływa wiele zmiennych, dlatego możemy podać jedynie minimalną cenę za nasze usługi. Koszty zaczynają się od:

 • scenariusz/reżyseria/zdjęcia – 1600 zł,
 • praca asystenta (przygotowanie planu) – 400 zł,
 • postprodukcja – 500 zł.

Są to kwoty netto przewidujące jeden dzień zdjęciowy i nieskomplikowany montaż z colorgradingiem i udźwiękowieniem oraz z minimum efektów i animacji.

Postaw na profesjonalistów!

Spoty reklamowe w Trójmieście!

Wejdź na stronę wildwave.media i zobacz jak działamy. Sprawdź, jakiej jakości możesz oczekiwać, a następnie skontaktuj się z nami, nakreśl swoje oczekiwania i wizje, a my podamy przybliżoną cenę produkcji filmowej. Może ona nieco ulec zmianie w zależności od tego, jak będą przebiegały prace. Od razu jednak będziesz wiedzieć, na jaki wydatek się nastawić, i co zyskasz w zamian. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów dotyczących współpracy z Wild Wave Produkcja Filmowa!

W kolejnym wpisie przyjrzymy się konkretnym pułapom cenowym.