fbpx

Film wizerunkowy – czym jest i jak może pomóc Twojej firmie?

Sposobów promowania marki jest wiele. Dobór odpowiedniej techniki powinien być podyktowany celem, jaki chce się osiągnąć. Nie zawsze pożądanym efektem kampanii ma być bezpośrednia zachęta do kupna. Równie istotne jest dbanie o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa, który regularnie budowany, będzie działał długofalowo i przełoży się na nowych kontrahentów. Klienci chętniej sięgają po wyroby czy usługi podmiotów, które budzą zaufanie, cieszą się sympatią i dobrymi opiniami. Dlatego warto stawiać na filmy wizerunkowe dla firm. Czym są i jakie przynoszą korzyści? Sprawdź!

Filmy wizerunkowe w Trójmieście robione przez profesjonalistów!

Często biznesmeni podejmują się samodzielnej realizacji marketingowego video. To błąd! Takie działanie może nie pomóc, a nawet zaszkodzić. Dlaczego? Z pewnością nieraz widziałeś tzw. amatorski paradokument w jednej z kilku najpopularniejszych stacji TV. Podobał Ci się? Byłeś zachwycony realizacją? Przekaz był wiarygodny i wywołał Twoje zaufanie? Nie? Właśnie. Zapewne podobnie będzie wyglądała samodzielna produkcja filmów wizerunkowych.

Marketing to sztuka, dlatego wymaga wyczucia, wiedzy, umiejętności, znajomości rynku i zdolności profilowania odbiorców oraz określania ich oczekiwań. Jedynie profesjonalnie wykonany klip może przynieść zamierzony skutek, czyli zbudować pozytywny wizerunek marki. Pamiętaj, co wskazuje stare przysłowie. „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Odbiorcy oceniają po wyglądzie, więc prezencja ma olbrzymie znaczenie. Jeśli video będzie amatorskie, widz skojarzy z amatorszczyzną również markę i przypnie jej łatkę niskiej jakości świadczenia usług. Jak myślisz, pomoże Ci to w pozyskaniu nowych klientów i zwiększeniu zysków? Masz rację, pewnie, że nie.

Dlatego tylko profesjonalne materiały mają szansę rozwinąć przedsiębiorstwo. Nie ryzykuj i zleć ich wykonanie doświadczonym specjalistom. W Trójmieście filmy wizerunkowe zamówisz w Wild Wave.

Film wizerunkowy – co to jest?

Tradycyjne formy reklamy przeżywają pewien kryzys. Wynika to z ich masowego występowania w przestrzeni publicznej. Wszechobecne billboardy, plakaty, ulotki, gazetki promocyjne, spoty radiowe, telewizyjne itp. – doprowadziły do swoistego braku zaufania przeciętnego odbiorcy wobec bezpośredniej perswazji. Dlatego coraz częściej marketingowcy sięgają po nowe formy promocji. Filmy wizerunkowe dla firm są jedną z nich. Wyróżniają się one olbrzymią skutecznością.

Klip taki nie jest typową reklamą. Zazwyczaj nie koncentruje się na przedstawieniu produktu czy wskazaniu usługi, ich zalet oraz zachęceniu do zakupu towaru lub skorzystania z oferty. Oczywiście promocja asortymentu jest zawarta, ale nie w sposób bezpośredni czy nachalny. Chodzi o to, by w oczach klienta wzbudzić pozytywne emocje wobec marki oraz osób ją tworzących.
Dlatego firmowy film wizerunkowy prezentuje w dobrym świetle daną organizację, przemyślany podział obowiązków, profesjonalne podejście pracowników do wykonywanych zadań, ich zadowolenie z pracy itp. Bardzo istotne jest, by ukazać przedsiębiorstwo jako podmiot działający z zachowaniem pewnych wartości.

Dla przykładu obecnie wzrasta świadomość ekologiczna u konsumentów. Przedstawienie danego podmiotu jako zespołu dbającego o stosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku przyciągnie uwagę odbiorców, dla których ta tematyka jest ważna. Jeśli będą oni chcieli skorzystać z określonej usługi, z pewnością wybiorą podmiot, który realizuje założenia bliskie ich światopoglądowi.
Oczywiście uwydatniane wartości muszą być dopasowane do oczekiwań docelowych odbiorców. Film wizerunkowy nie tyle „sprzedaje” w sposób bezpośredni, ile buduje pewną społeczność przez kreowanie pozytywnego obrazu marki, wzbudzanie sympatii, zaufania itp. Naturalnie wizerunek to nie tylko wartości, ale też sprawne działanie. Dlatego klip musi przedstawić firmę jako zespół fachowców, którzy mają wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie i świadczą usługi na najwyższym poziomie.

Jakie korzyści zapewniają materiały budujące wizerunek?

Profesjonalna produkcja filmów wizerunkowych przynosi wiele korzyści, które prędzej czy później przekładają się na wyniki sprzedażowe i zwiększą generowane zyski. Odpowiednio wykonany materiał video zapewnia:

  • pozytywny obraz firmy, która budzi sympatię potencjalnych odbiorców,
  • wizerunek profesjonalnego przedsiębiorstwa gwarantującego wysoką jakość usług lub sprzedawanych towarów,
  • wyróżnienie na tle konkurencji jako podmiotu, który realizuje pewne ważne dla klientów wartości,
  • szybką i przystępną prezentację firmy,
  • dotarcie do nowych odbiorców – wg badań aż 58% ruchu w Internecie generują materiały video. To o wiele skuteczniejsza forma promocji od np. treści.

Jak widzisz, możesz zyskać wiele.

Zdaj się na fachowców i zyskaj nowych klientów!

Jeśli chcesz poprawić publiczny odbiór swojego przedsiębiorstwa, zgłoś się do nas. Realizujemy skuteczne, perswazyjne i profesjonalne filmy wizerunkowe w Trójmieście. Wejdź na stronę i sprawdź, czego możesz spodziewać się po realizacji. Oferujemy wykonanie klipów, które ocieplą obraz Twojej organizacji, co ułatwi Ci pozyskanie nowych klientów. Pamiętaj, że tylko wysokiej jakości produkcja pomoże Ci osiągnąć zamierzony rezultat. Unikaj amatorszczyzny! Sprawdź naszą ofertę!