fbpx

4 typu filmu promocyjnego – hero, hub, help and go!

Jak dowiedzieliśmy się z wcześniejszego artykułu video marketing składa się z czterech elementów:

  • budowania świadomości marki wśród potencjalnych klientów
  • utrzymywania uwagi zainteresowanego naszą usługą konsumenta
  • sprzedaży
  • podtrzymywania zaangażowania w okresie, gdy już sfinalizowaliśmy transakcję

Każdemu z etapów relacji z konsumentem, towarzyszy konkretny rodzaj filmu promocyjnego, który możemy wykorzystać. Możemy je nazwać następująco: hero, hub, help, go! Jeśli ktoś ma już podstawową wiedzę na temat video marketingu, to znajdzie analogię do formatu stworzonego przez Google: hero, hub, hygine.

Filmy typu Hero

Korespondują z momentem zdobywania zainteresowania potencjalnego konsumenta. Często są to kampanie marketingowe przeprowadzane w konkretnym czasie (np. święta – reklama Allegro lub Coca-cola). Ich intensywność, rozmiar, a nawet przytłaczający charakter, sprawiają że są realizowane 1 lub 2 razy do roku.

Są to potężne widowiska, które komunikują się z widzem za pomocą silnych emocji i prostego przekazu. Za przykład może posłużyć spot reklamowy Nike: Winner Stays lub animacja reklamowa Lyft: Better When You Share the Ride.

Filmy typu Hub

Filmy typu Hub mają za zadanie utrzymać uwagę widza podczas procesu decyzyjnego. Z jednej strony mogą być przepełnione informacjami na temat produktu, a z drugiej pokazywać wartości danej firmy. Tworzenie zaangażowania powinno być ciągłe, a treści powinny nawiązywać do siebie, tak aby zainteresowanie widza trwało nieprzerwanie.

Tutaj przyda się taki video content, który sprawi, że potencjalni klienci będą do niego wracać. Firmowy vlog? Doskonały pomysł – nie tylko będziemy mieć możliwość utrzymania widza w cotygodniowych odcinkach, ale charyzmatyczny prowadzący lub prowadząca zbuduje z widzem relacje emocjonalną.

Na tym etapie przekaz reklamowy nie jest najważniejszy, ale próba zbudowania trwałego zaangażowania potencjalnych klientów oraz wchodzenie w interakcję z nimi. Tak jak np. zrobiła to Costa.

Filmy typu Help

Filmy typu Help, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie odpowiadać na pytania potencjalnych konsumentów, rozwiązywać problemy, a przede wszystkim budować zaufanie pomiędzy firmą a odbiorcą.

Tutaj warto zastanowić się nad najczęściej poszukiwanymi pytaniami, które dotyczą Twojej branży, a przez to skierują wyniki wyszukiwania do Twojego filmu.

Filmy typu Go!

Filmy typu Go! mają ograniczoną rolę, skupiają się na przekonaniu odbiorcy do podjęcia konkretnej czynności – zakupy, kliknięcia w link, zasubskrybowania kanału na YT. Powinny być dynamiczne, kontrastowe, zwracające uwagę.

 

Każdy z tych filmów zrealizujesz razem z Wild Wave Produkcja Filmowa