fbpx

4 kroki do sukcesu w video marketingu

Lejek sprzedażowy

Tradycyjny lejek sprzedażowy wygląda jak odwrócony trójkąt. Potencjalnych klientów napędza do niego masowa reklama, najczęściej w telewizji. Wymaga to od działu marketingu i sprzedaży szeroko zakrojonych kampanii reklamowych, które są nie tylko drogie, ale również mniej wciągające dla odbiorcy, gdyż są targetowane bardzo szeroko. Ten model jest wypierany przez cyfrowy lejek sprzedażowy.

Model cyfrowego lejka sprzedażowego wygląda znacznie inaczej. W dalszym ciągu idziemy tradycyjnym schematem, czyli stworzeniem brandu, utrzymaniem uwagi, sprzedażą i budowaniem lojalności. Kształt cyfrowego lejka sprzedażowego wygląda trochę jak bańka. Dlaczego?

Świadomość marki

Na początku zostaje stargetowana niewielka grupa odbiorców, którzy są zainteresowanych danym tematem. Nawet jeśli ktoś jest zainteresowany usługą, którą oferujemy, musi się o nas dowiedzieć. Budowanie świadomości marki u odbiorcy wymaga nakładów w postaci płatnej reklamy w mediach społecznościowych i realizacji spotu reklamowego.

Utrzymanie uwagi

Gdy odbiorca jest już świadomy marki, należy utrzymać jego uwagę, publikując wysokiej jakości materiały. Muszą być angażujące, dobrze zrealizowane, przyjemne w odbiorze (co nie znaczy, że nijakie). Cały proces utrzymywania uwagi ma na celu skłonienie odbiorcy do zakupu usług lub towarów. Dobrym pomysłem na tym etapie jest zrealizowanie filmu produktowego, który nie tylko zaprezentuje dogłębnie sprzedawany przedmiot, ale również przedstawi jego funkcjonalności.

Konwersja

Gdy konsument podejmie decyzję, znów trzeba zmienić strategię. Video content powinien służyć pozyskaniu konwersji, wzywać do podjęcia akcji. Przekaz powinien być prosty i informacyjny.

Zatrzymanie odbiorcy

Po pozyskaniu klienta należy stale utrzymywać jego zainteresowanie, aby go zatrzymać przy sobie, wykorzystując różnorodny content. Tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia – firmowy vlog, spoty internetowe, viralowe video, filmy wizerunkowe. To wszystko, odpowiednio sprofilowane, będzie działało na naszą korzyść.

Zanim zdecydujesz się na zamówienie filmu promocyjnego, warto zastanowić się na jakim etapie jesteś.

  • Czy dopiero budujesz świadomość marki?
  • Chcesz promować content, który przekona go do kupna?
  • Czy jesteś na etapie domykania sprzedaży?
  • A może starasz się utrzymać jego zainteresowanie?

Jeśli wiesz, w którym miejscu lejka jesteś, to wspaniale. Znacznie łatwiej określić Ci będzie Twoje potrzeby, a Wild Wave Produkcja Filmowa z chęcią Ci w tym pomoże, oferując swoje usługi w zakresie realizacji internetowych spotów reklamowych.